Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Żygadło rozmawiał z politykami, a teraz będzie dyrektorem TVP Opole

Łukasz Żygadło z TVP 3 Opole współpracuje od 2016 roku (fot. materiały prasowe)

Od nowego roku dyrektorem i redaktorem naczelnym TVP 3 Opole będzie publicysta związany m.in. z DoRzeczy.pl i wPolityce.pl Łukasz Żygadło. Zastąpi Mateusza Magdziarza, który odchodzi ze stacji.

O powołaniu Łukasza Żygadły na szefa TVP 3 Opole poinformowano na facebookowym fanpage’u stacji. "Z dniem 3 stycznia 2022 roku stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego TVP3 Opole obejmie Łukasz Żygadło" – napisano, a do wpisu dodano zdjęcie Żygadły z prezesem TVP Jackiem Kurskim.

Dyrektorzy oddziałów regionalnych Telewizji Polskiej powoływani są przez prezesa TVP, a od 2016 roku nominacje muszą zostać zatwierdzone przez Radę Mediów Narodowych.

Łukasz Żygadło z TVP 3 Opole współpracuje od 2016 roku, prowadzi cotygodniowy program „W centrum uwagi”, w którym rozmawia z politykami. W ostatnich latach był też związany z portalami wPolityce.pl i DoRzeczy.pl.

Jak informowaliśmy, z Telewizji Polskiej po blisko sześciu latach odchodzi Mateusz Magdziarz, dotychczasowy dyrektor TVP 3 Opole. – Nikt mnie z TVP nie wyrzuca. Złożyłem wypowiedzenie. Przede mną nowe wyzwania zawodowe - mówił "Presserwisowi" Magdziarz. TVP 3 Opole zaczął kierować pod koniec marca 2016 roku. Wcześniej pracował w biurze prasowym opolskiego ratusza. Związany był również m.in. z Telewizją Opolską, serwisem 24Opole.pl i TVN 24 jako korespondent we Wrocławiu.

(BAE, 30.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.