Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Rzeczpospolita" na pierwszej stronie przeprasza sędzię Agnieszkę Jurgę

Sprawa dotyczy tekstów z 2013 roku – "Bezprawie w rodzinnym sądzie" i "Obywatel w starciu z Temidą" – autorstwa Bartosza Marczuka

Gremi Media przeprasza sędzię Agnieszkę Jurgę na pierwszej stronie "Rzeczpospolitej" i na głównej Rp.pl. 

Sprawa dotyczy tekstów z 2013 roku – "Bezprawie w rodzinnym sądzie" i "Obywatel w starciu z Temidą" – autorstwa Bartosza Marczuka. 

"Rzeczpospolita" opisała wówczas, że sędzia Agnieszka Jurga przez ponad 10 miesięcy nie rozpatrzyła sprawy, którą zgodnie z przepisami powinna zakończyć w miesiąc. Sędzia "zagubiła" też w aktach skargę na samą siebie. Mimo tych błędów była kryta przez przełożonych.

Teraz wydawca dziennika przeprasza za teksty Marczuka. "Spółka Gremi Media (...) przeprasza Panią Agnieszkę za naruszenie jej dóbr osoboistych poprzez bezprawne opublikowanie jej danych osobowych w postani imienia i nazwiska oraz poprzez nierzetelne i niezgodne z prawdą przedstawienie okoliczności faktycznych (...)".

(BAE, 29.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.