Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Żygadło nowym dyrektorem TVP Opole. Magdziarz tylko do końca roku

Łukasz Żygadło stanowisko obejmie 3 stycznia (fot. materiały prasowe)

Od nowego roku dyrektorem i redaktorem naczelnym TVP3 Opole będzie publicysta związany m.in. z DoRzeczy.pl i wPolityce.pl Łukasz Żygadło. Zastąpi na tym stanowisku Mateusza Magdziarza.

O powołaniu Łukasza Żygadły na szefa TVP3 Opole poinformowano na facebookowym fanpage’u stacji. "Miło nam poinformować, że z dniem 3 stycznia 2022 roku stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego TVP3 Opole obejmie Łukasz Żygadło" – napisano, a do wpisu dodano zdjęcie Żygadły z prezesem TVP Jackiem Kurskim.

Dyrektorzy oddziałów regionalnych Telewizji Polskiej powoływani są przez prezesa TVP, a od 2016 roku nominacje muszą zostać zatwierdzone przez Radę Mediów Narodowych.

Łukasz Żygadło z TVP3 Opole współpracuje od 2016 roku, prowadzi cotygodniowy program „W centrum uwagi”, w którym rozmawia z politykami. W ostatnich latach był też związany z portalami wPolityce.pl i DoRzeczy.pl.

Mateusz Magdziarz po sześciu latach odchodzi z TVP Opole

Z Telewizji Polskiej po blisko sześciu latach odchodzi Mateusz Magdziarz, dotychczasowy dyrektor TVP 3 Opole.  

- Nikt mnie z TVP nie wyrzuca. Złożyłem wypowiedzenie. Przede mną nowe wyzwania zawodowe - mówił nam Mateusz Magdziarz. Jak przekonywał, opolski ośrodek został wyciągnięty z potężnej zapaści. Wskazuje, że budżet TVP Opole w 2021 roku wynosił 12 mln zł (w 2015 roku 5,7 mln zł), a liczba premier w tym czasie wzrosła z 439 do 875 godzin premier rocznie. Podał również, że za jego kadencji na inwestycje przeznaczono 11 mln zł. 

Mateusz Magdziarz zaczął kierować TVP 3 Opole pod koniec marca 2016 roku. Wcześniej pracował w biurze prasowym opolskiego ratusza. Związany był również m.in. z Telewizją Opolską, serwisem 24opole.pl i TVN 24 jako korespondent we Wrocławiu.

(BAE, 29.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.