Dział: PRASA

Dodano: Listopad 21, 2006

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowa nazwa Orkla Press Polska

Media Regionalne to nowa nazwa dla grupy Orkla Press Polska, która skupia działalność spółek wydających gazety regionalne.

Spółka Media Regionalne będzie prowadzić kontrolę finansową i działać na rzecz rozwoju jedenastu dzienników i jednego tygodnika regionalnego, zmieniających właśnie właściciela. Zmiana nazwy jest związana z przejęciem medialnych aktywów norweskiej Orkli przez brytyjski fundusz Mecom. – Kolejną decyzją nowego właściciela może być konsolidacja spółek regionalnych polegająca na utracie ich odrębnej osobowości prawnej na rzecz jednego podmiotu. Wówczas tylko jedna, nowa spółka stałaby się właścicielem wszystkich gazet, a zarządzałyby nimi jej regionalne oddziały. Ten projekt już kiedyś pojawił się w grupie – mówi anonimowo osoba związana z kierownictwem jednej ze spółek grupy. Joanna Pilcicka, prezes Orkla Press Polska (w przyszłości prezes Mediów Regionalnych), nie komentuje tych informacji. Jak się dowiedzieliśmy do planowanej konsolidacji może dojść z powodu wysokich wymagań finansowych, jakie postawił władzom wszystkich regionalnych spółek właściciel Mecomu David Montgomery. – W przyszłym roku każda spółka ma być bardziej efektywna. Od wszystkich razem oczekiwana jest rentowność na poziomie 15 procent – mówi jeden z przedstawicieli władz regionalnych spółek.

(SK, 21.11.2006)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.