Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezenterka ITV omyłkowo "uśmierciła" na antenie papieża Franciszka

Papież Franciszek ma obecnie 85 lat (fot. Jakub Kamiński/East News)

Prezenterka ITV News w sobotę 25 grudnia, w Boże Narodzenie, poinformowała widzów, że Watykan ogłosił śmierć papieża Franciszka I. Natychmiast przeszła do kolejnego tematu, ale wpadka została zauważona i zaczęła krążyć po mediach społecznościowych. 

- Powiedział, że szczepionki powinny być dostępne dla osób najbardziej potrzebujących. Jego śmierć została ogłoszona... O, przepraszam - powiedziała dziennikarka ITV Kylie Pentelow. Prezenterka brytyjskiego kanału uśmierciła papieża, informując o wygłoszonym tego dnia błogosławieństwie Urbi et Orbi. Franciszek modlił się w nim o koniec pandemii koronawirusa i zaapelował o dostęp do ochrony zdrowia dla wszystkich oraz o szczepionki dla ubogich.

Papież Franciszek ma obecnie 85 lat. Jest głową Kościoła od 2013 roku. W lipcu br. został poddany chirurgicznemu zabiegowi wycięcia fragmentu jelita grubego w związku z uchyłkowatością okrężnicy. W klinice przebywał przez dziesięć dni.

(MAC, 28.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.