Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lex TVN. Jerzy Baczyński: Decyzja zatrzymuje kuriozalne przedsięwzięcie

Jerzy Baczyński (fot. Piotr Molecki/East News)

Decyzja zatrzymuje kuriozalne przedsięwzięcie, jakim było "lex TVN". Argumenty, które przywołał prezydent Duda pokrywały się z tymi, które powtarzała opozycji i niezależni komentatorzy - mówi dla Press.pl Jerzy Baczyński, redaktor naczelny "Polityki".

Powody weta są po części merytoryczne, bo prezydent z pewnością otrzymywał sygnały, że wprowadzenie tej ustawy byłoby źle przyjęte przez Stany Zjednoczone, a jednak sprawy zagraniczne pozostają w kompetencji prezydenta. Po części prezydent chciał pewnie poprawić swój wizerunek i w następstwie weta pewnie ma nadzieję złożenie wizyty w Stanach albo przyjęcie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Gdyby to podpisał, kontakty byłyby kompletnie zablokowane, a konflikt z największym sojusznikiem nabrałby nowego wymiaru.

Ryzyko zawetowania było niewielkie, bo w życiu prezydenta Dudy nic już nie zależy od Jarosława Kaczyńskiego czy od PiS. To mógł być element emocjonalnego odreagowania ostentacyjnego lekceważenia, z jakim Duda spotyka się ze strony Kaczyńskiego.

(27.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.