Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Daniel Obajtek oskarża dziennikarzy "Gazety Wyborczej" z art. 212 kodeksu karnego

Daniel Obajtek żąda skazania dziennikarzy "GW" i nawiązek po 50 tys. zł (fot. Piotr Molecki/East News)

Prezes Orlenu Daniel Obajtek złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko dziennikarzom "Gazety Wyborczej" z art. 212 kodeksu karnego, który dotyczy zniesławienia.

"Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Obajtek przesłał do warszawskiego sądu prywatny akt oskarżenia, który praktycznie powiela wcześniejszy pozew cywilny złożony wobec autorów tekstu i wydawcy "Gazety Wyborczej". Prezes Orlenu uważa, że "GW" pomówiła go, informując o kulisach transakcji pomiędzy nim, jego partnerką Pauliną Salą, a firmą Profbud, która wybudowała luksusowe osiedle Awangarda na warszawskim Bemowie.

Gdy "Gazeta Wyborcza" opisała tę transakcję, Daniel Obajtek - jak przypomina dziennik - wystąpił do sądu o wydanie "GW" rocznego zakazu publikacji artykułów o kupnie apartamentu. Sąd wniosek oddalił.

"W prywatnym akcie oskarżenia Obajtek żąda teraz skazania nas i nawiązek po 50 tys. zł na rzecz Polskiego Stowarzyszenia »Syndrom Tourette’a«" - czytamy w "GW".

(KOZ, 27.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.