Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio 357 zachęca patronów: Wybierzcie najlepsze utwory wszech czasów

Radio 357 wyemituje 1 stycznia 2022 roku Top z najlepszymi piosenkami wszech czasów.

1 stycznia 2022 roku od godziny 9 do 21 na antenie Radia 357 wyemitowany zostanie Top Radia 357 - głosować można na najlepsze piosenki wszech czasów. Głosowanie, które trwa od 26 listopada, zakończy się już w najbliższy wtorek, 28 grudnia.

- Top i Polski Top (Polski Top to głosowanie na najlepsze polskie piosenki wszech czasów, którego finał wyemitowany zostanie 3 maja - przyp. red.) układa (…) społeczność naszych Patronów. Dlaczego uznaliśmy, że tak będzie lepiej? To Patroni zrzucili się na system do głosowania - uzasadnia reguły głosowania Radio 357. -  Ale to nie wszystko. Dzięki Patronom Radio 357 może się rozwijać - do tego bez bloków reklamowych. Nic więc dziwnego, że odwdzięczamy się, jak umiemy. Głosowanie jest jednym z takich przywilejów. Ale dostępnych dla każdego - wystarczy 10 zł miesięcznie.

Wyniki Topu zaprezentują Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach.

Tego typu audycja, w której cały dzień prezentowane były najlepsze piosenki świata - wybierane na podstawie głosowania słuchaczy - była znakiem rozpoznawczym dawnego Programu III Polskiego Radia. Pomysłodawcą Topu Wszech Czasów był Marek Niedźwiecki. Pierwsze notowanie odbyło się w 1994 r., a wygrała piosenka „Stairway to Heaven” Led Zeppelin. W kolejnych latach na czele zestawienia obok "Schodów..." najcześciej były utwory takie jak „Bohemian Rhapsody” Queen, „Brothers In Arms” Dire Straits czy „Another Brick in the Wall” Pink Floyd.

Po rozbiciu zespołu Trójki Top Wszech Czasów - podobnie jak kilka innych formatów - doczekał się kontynuacji w Radiu 357.

(MAT, 26.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.