Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Antenna Group ma szefa na 12 krajów, w tym na Polskę

Gergely Benda najwięcej czasu spędził pracując dla HBO (fot. Kreativ.hu)

Gergely Benda został mianowany dyrektorem zarządzającym firmy Antenna Entertainment, która odpowiada za działalność telewizyjną Grupy Antenna w Europie Środkowo-Wschodniej w 12 krajach regionu.

Benda będzie zarządzać interesami firmy w Polsce, Czechach, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Macedonii Północnej, Czarnogórze i na Węgrzech.

Karierę rozpoczął w EMI Music w 2000 roku. Od lipca 2012 do stycznia 2016 roku był country managerem HBO na Węgrzech, a następnie wiceprezesem ds. marketingu na Europę Środkową w HBO Europe od stycznia 2016 do grudnia 2017 roku. Ostatnio był dyrektorem generalnym Neopay Ltd. 

Międzynarodowa grupa medialna Antenna Group B.V. podpisała jesienią tego roku umowę z Sony Pictures Television na zakup abonamentowych kanałów telewizyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym AXN, Viasat3 i Viasat6, a także usług na żądanie. Grecka Antenna Group z siedzibą w Holandii nabyła w ten sposób całe portfolio Sony Pictures Television w Europie Centralnej.

(MAC, 22.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.