Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta/Facebook najgorszą firmą roku w rankingu Yahoo Finance

Respondenci wybrali Facebook najgorszą firmą niezależnie od tego, jak się nazywał (fot. Wikimedia Commons/Derzsi Elekes Andor)

Yahoo Finance w grudniu wybiera Firmę Roku na podstawie jej wyników rynkowych i osiągnięć. W tym roku wygrał Microsoft. Najgorszą firmą wybrano Meta Platforms, ze szczególnym uwzględnieniem serwisu Facebooka.

Wyboru dokonano na podstawie ankiety wypełnionej przez 1541 respondentów. Ankieta została opublikowana w Yahoo Finance w dniach 4 i 5 grudnia. Facebook otrzymał o 50 proc. więcej głosów niż chiński gigant e-commerce Alibaba, który znalazł się na drugim miejscu.

Użytkownicy platformy byli zdenerwowani niepowodzeniem firmy w kontrolowaniu dezinformacji, co przyczyniło się m.in. do tego, że ludzie nie traktują odpowiednio poważnie pandemii. Facebook był również obwiniany za wzrost skrajnie prawicowego ekstremizmu i podważanie demokracji na całym świecie. Wiele osób było również niezadowolonych ze złego wpływu firmy na dzieci i młodzież, a także na zdrowie psychiczne.

Część respondentów uznała rebranding Facebooka w Meta za cyniczną próbę naprawy wizerunku.

(MAC, 21.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.