Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Kaczyński nagrodzony na gali 195-lecia "Gazety Polskiej"

Jarosław Kaczyński otrzymał nagrodę za "poświęcenie swojego życia Polsce" (fot. Pawel Wodzynski/East News)

Jarosław Kaczyński został uhonorowany Laurem im. Maurycego Mochnackiego na gali 195-lecia "Gazety Polskiej" (Słowo Niezależne). Pośmiertnie laurem uhonorowano także jego brata Lecha Kaczyńskiego. Nagrodę przyznano również Policji i Straży Granicznej oraz żołnierzom za ochronę polskich granic.

Z okazji 195-lecia redakcja "Gazety Polskiej" przyznała Laury im. Maurycego Mochnackiego nazwane na cześć jednego z twórców pisma. Trafiły one do osób i instytucji, których – zdaniem redakcji – obecna działalność służy rozwojowi Polski, wzmacnia jej pozycję międzynarodową oraz bezpieczeństwo.

Nagrodzono braci Kaczyńskich. „Czuję się niezmiernie zaszczycony, że w tak wspaniałych okolicznościach (...) została mi przyznana nagroda za starania na rzecz bezpieczeństwa naszego kraju, a zwłaszcza jego wschodniej granicy” - napisał lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w liście odczytanym podczas gali.

Laur im. Maurycego Mochnackiego za służbę na polskiej granicy trafił zbiorczo do funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej oraz żołnierzy, w tym żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Nagrodę odebrali podczas gali 195-lecia "Gazety Polskiej" ministrowie Mariusz Błaszczak (szef MON) i Błażej Poboży (wiceszef MSWiA).

Laurem im. Maurycego Mochnackiego uhonorowano także byłą konsul generalną Węgier Adrienne Körmendy i prezesa Klubów "Gazety Polskiej" Ryszarda Kapuścińskiego. Spośród instytucji nagrodzono Powszechny Zakład Ubezpieczeń oraz Totalizator Sportowy.

"Gazeta Polska" była ogólnopolskim dziennikiem informacyjno-politycznym wydawanym w latach 1826-1907 w Warszawie. W II RP gazeta była wydawana w latach 1929-1939. Obecna "Gazeta Polska" ukazuje się od 1993 roku.

(BAE, 20.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.