Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anne Applebaum w kapitule Nagrody Pulitzera

- To wielki zaszczyt być częścią instytucji o tak długiej historii zaangażowania na rzecz dziennikarstwa - komentuje Anne Applebaum (fot. Piotr Molecki/East News)

Anne Applebaum, pisarka i publicystka "The Atlantic", oraz Gabriel Escobar, redaktor i wiceprezes "The Philadelphia Inquirer", dołączą do kapituły Pulitzera, najbardziej prestiżowej nagrody dziennikarskiej w Stanach Zjednoczonych, poinformował Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku.

"Jesteśmy szczęśliwi mogąc powitać tych dwoje uznanych dziennikarzy w gronie członków Pulitzer Prize Board" - poinformowali współprzewodniczący kapituły Katherine Boo, autorka i dziennikarka, Gail Collins, komentatorka "The New York Times", oraz John Daniszewski, wiceprezes ds. standardów agencji Associated Press. Podkreślili, że Applebaum w swojej pracy dla "The Atlantic", a wcześniej dla "The Washington Post", przekonująco dokumentowała rozwój opresyjnego autorytaryzmu jako zagrożenia dla praw i wolności człowieka.

Applebaum (prywatnie żona polityka Radka Sikorskiego) sama jest zdobywczynią Pulitzera. Była publicystką "The Washington Post" przez 15 lat, zastępczynią redaktora naczelnego brytyjskiego magazynu "Spectator" i warszawską korespondentką tygodnika "The Economist". Obecnie wykłada na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, gdzie współprowadzi projekt badawczy poświęcony dezinformacji i propagandzie w XXI wieku. 

"To wielki zaszczyt być częścią instytucji o tak długiej historii zaangażowania na rzecz dziennikarstwa. Uznanie i nagradzanie wyjątkowych osiągnięć zawodowych to ważne zadanie, szczególnie w obecnych czasach rewolucji informacyjnej'' - komentuje Applebaum.

Kapituła Nagrody Pulitzera liczy 19 osób. W jej skład wchodzą dziennikarze i szefowie mediów w Stanach Zjednoczonych oraz pięcioro przedstawicieli świata nauki i sztuki.

(MS, 16.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.