Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zachodny i Pełka dołączają do Newonce.sport. Miński media ownerem serwisu

Jakub Miński (z lewej) awansował w strukturach Newonce.sport. Do serwisu dołączyli Michał Zachodny (z prawej na górze) i Przemysław Pełka (fot. materiały prasowe)

Dziennikarze sportowi Michał Zachodny i Przemysław Pełka nawiązali współpracę z Newonce.sport. Z kolei Jakub Miński awansował na stanowisko media ownera serwisu. Z kolei Bartek Czarkowski nie jest już dyrektorem programowym Newonce.radio.

Dziennikarz magazynu "Piłka Nożna" i Viaplay Michał Zachodny będzie publikował w serwisie Newonce.sport cykl tekstów analityczno-taktycznych pt. "Do Tablicy", w których na czynniki pierwsze rozłoży taktykę i ustawienie drużyn Ekstraklasy, Bundesligi, ligi hiszpańskiej, francuskiej Ligue 1. Cykl będzie publikowany w poniedziałki co dwa tygodnie.

Natomiast dziennikarz Canal Sport+ Przemysław Pełka wraz z Przemysławem Rudzkim, szefem Newonce.sport, będą tworzyć podcast o nazwie "Football Flashback" - czyli sportowe kalendarium. Dziennikarze rozpoczną swój cykl od roku 1986 i w każdym kolejnym podcaście będą opowiadali o najważniejszych wydarzeniach danego roku w piłce nożnej. Pierwszy odcinek ukaże się na platformie Newonce.sport w pierwszej połowie stycznia 2022 roku. Będzie to format wyłącznie podcastowy - bez emisji na antenie Newonce.radio.

– Zarówno Michał Zachodny, jak i Przemysław Pełka nie pojawiają się u nas na wyłączność i dalej będą realizowali swoje dotychczasowe zadania w innych mediach - Viaplay i Canal+ Sport. Dołączają do zespołu newonce.sport jako autorzy zewnętrzni, którzy znajdą swoje stałe miejsce w naszym portalu – mówi Jakub Miński, który awansował na media ownera serwisu Newonce.sport.

Minski media ownerem serwisu Newonce.sport

Jakub Miński do redakcji Newonce.sport dołączył w styczniu 2020 roku i do tej pory pełnił obowiązki projekt managera serwisu. Był odpowiedzialny za koordynację działań redakcyjnych, radiowych, a przede wszystkim sprzedażowych w obszarze Newonce.sport. W grudniu awansował na stanowisko media ownera. Zakres jego kompetencji poszerzył się o rozwój i budowę strategii kontentowej w obszarze Newonce.sport, dobór i zatrudnienie nowych dziennikarzy, realizację założeń sprzedażowych oraz przygotowanie platformy do startu w modelu subskrypcyjnym.

Wraz z początkiem grudnia Bartek Czarkowski, dyrektor programowy Newonce.radio, zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Teraz pracuje dla wytwórni muzycznej SBM Label. Dziennikarsko nadal jest związany z radiem. 

W poniedziałek Newonce ruszył z usługą subskrypcyjną Newonce.club. Miesięczna opłata za dostęp do Newonce.clubu – obejmującego podcasty Newonce.radio oraz treści tworzone przez serwisy Newonce.net i Newonce.sport – to 29 zł, a za dostęp do samego Newonce.sport - 24 zł.  

(BAE, 15.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.