Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowy udziałowiec Biznes 24 i News 24 chce otworzyć własne biuro reklamy

Tier Investment do tej pory nie inwestował w media, ale m.in. w nieruchomości (fot. Pixabay.com)

Tier Investment, który poprzez jedną ze swoich spółek został udziałowcem Biznes 24, News 24, E-sport i 13.tv, chce otworzyć własne biuro reklamy.

Jak mówi "Pressowi" Kamil Bilecki, prezes zarządu Tier Investment, celem strategicznym jest stworzenie biura reklamy do obsługi kanałów. - Na ten moment usługi są outsourcowane, ale docelowo otworzenie własnego biura reklamy dla czterech kanałów ma ogromny sens - mówi. Dodaje jednak, że najpierw firma skupi się na uruchomieniu News 24 (jego produkcja ma ruszyć do końca stycznia) oraz rozwoju Biznes 24. W tej chwili reklamy w Biznes 24 sprzedaje biuro reklamy TVP, a w E-sport - TVN Media. 13.tv nie jest obecny u żadnego brokera.

Współpraca między News 24 i Biznes 24

W ostatnich dniach ogłoszono, że fundusz ASI Tech Tier Investment zainwestował w spółkę Astro, do której należy m.in. koncesja News 24, oraz w firmę nadającą Biznes 24. Choć obie stacje formalnie są odrębnymi podmiotami, mającymi własne zarządy i zespoły, najprawdopodobniej będą ze sobą współpracowały. - Rozważana jest współpraca pomiędzy stacjami, mająca na celu obniżenie kosztów stałych i operacyjnych spółek - wyjaśnia Kamil Bilecki.

Zmiany w Biznes 24

Docelowo planowane są także zmiany w ofercie Biznes 24, tak aby kanał dostarczał też więcej informacji dla mniejszych przedsiębiorców czy inwestorów. Stacja ma także bardziej zaistnieć w internecie. - Chcielibyśmy, aby kanałem uzupełniającym telewizję była aplikacja działającą pod marką Biznes 24, która będzie stanowiła niezbędne narzędzia dla inwestorów. Ponadto mocno stawiamy na portale informacyjne pod markami Biznes 24 i News 24 - mówi Kamil Bilecki.

Co z E-sport i 13.tv?

Do Astro, w które zainwestował Tier Investment, należą też kanały E-sport i 13.tv. Te stacje też czekają zmiany, ale nastąpią one w dalszej kolejności. - Na rozwój kanału E-sport przyjdzie czas pewnie w drugim kwartale przyszłego roku, a w drugiej połowie roku na kanał 13.tv, który w tej chwili jest trochę uśpiony i ma niewielką dystrybucję. Wykorzystanie potencjału tego kanału i zaplecza technicznego to stworzenie z niego stacji ogólnej, jak Polsat czy TVN - wyjaśnia Bilecki.

Spółka z grupy Tier Investment nabyła 80 proc. udziałów w nadawcy Biznes 24. Ma też doinwestować Astro, obejmując początkowo 7,5 proc., a docelowo do około 25 proc. jej udziałów. Tier Investment do tej pory inwestował m.in. w nieruchomości.

(MNIE, 08.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.