Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Naczelny MailOnline odchodzi po 13 latach

Martin Clarke niedługo będzie bezrobotny (screen: YouTube/Lions)

Martin Clarke, redaktor naczelny MailOnline, ogłosił, że opuszcza portal w związku z trwającym zamieszaniem na szczycie macierzystej firmy DMG Media. Rezygnuje po 13 latach, podczas których przekształcił lokalną witrynę w jeden z największych serwisów informacyjnych na świecie.

Według nieoficjalnych doniesień Clarke dostał ofertę od Ruperta Murdocha, który chce powierzyć mu jedną z kierowniczych ról w powstającej telewizji informacyjnej News UK. Na razie tych doniesień jednak nie potwierdzono.

Dziennik "Daily Mail", którego MailOnline jest odpowiednikiem w internecie, przechodzi na własność Lorda Rothermere i w związku z tym w kręgach kierowniczych DMG Media następują liczne zmiany. M.in. szefem wydawnictwa został niedoszły szef Ofcomu (brytyjskiego regulatora rynku mediów) Paul Dacre, z którym Clarkowi nie jest po drodze.

(MAC, 07.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.