Dział: REKLAMA

Dodano: Grudzień 06, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Jestem lekarzem, jestem człowiekiem" - Okręgowa Izba Lekarska startuje z kampanią

(screen Youtube.com/ Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie)

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie wystartowała z kampanią, która ma pokazać rzeczywistość pracy lekarzy.

W filmie ukazana jest praca medyków - z perspektywy lekarzy - podczas 24-godzinnego dyżuru. To szpitalna rzeczywistość, gdzie ratowanie życia pacjentów przeplata się z godzinami spędzonymi nad dokumentacją, walką z zawodnym sprzętem, przyjmowaniem pretensji, a nawet z agresją osób oczekujących w kolejkach. - Chodziło nam o to, by pokazać, że w tym rozpadającym się systemie opieki zdrowotnej w naszym kraju ciężar jego utrzymania spada na lekarzy - mówi Anna Gołębicka, odpowiedzialna za strategię i kreację kampanii. - Pacjenci pretensje mają do lekarzy, to od nich domagają się, by wszystko działało, a nie od systemu, który to uniemożliwia. Film ma pokazać, że lekarz nie jest bogiem, ma ograniczenia wynikające nie tylko z wadliwego systemu, ale i z fizycznych uwarunkowań każdego człowieka.

Sopot reżyserował Łukasz Palkowski, wystąpili w nim: Tomasz Kot, Szymon Warszawski, Rafał Zawierucha, Piotr Głowacki. Autorem scenariusza są Łukasz Palkowski, Marek Wróbel, Anna Gołębicka, muzykę skomponował Bartosz Chajdecki, operatorem jest  Michał Jaskulski. Za produkcję odpowiada PCP Films.

(AMS, 06.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.