Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 06, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CNN zwalnia swojego czołowego prezentera Chrisa Cuomo

Chris Cuomo od wtorku był zawieszony, w sobotę CNN zwolniła go definitywnie (fot. Wikimedia Commons/Chris Coons)

CNN rozwiązała w sobotę umowę z Chrisem Cuomo, swoim najbardziej znanym prezenterem i dziennikarzem informacyjnym. Powodem jest wykorzystywanie stanowiska do obrony brata, byłego gubernatora stanu Nowy Jork. Andrew Cuomo jest oskarżany o molestowanie seksualne.

Gospodarz najważniejszego dziennika informacyjnego nadawanego o godz. 21 od kilku dni był zawieszony, z czym publicznie się nie zgadzał. "Zwróciliśmy się do kancelarii adwokackiej o zbadanie sprawy, a następnie podjęliśmy decyzję o rezygnacji z jego usług w trybie natychmiastowym" - napisano na koncie CNN na Twitterze.

Chris Cuomo miał doradzać bratu, jak wydostać się z kłopotów, co kierownictwo stacji uznało za nieetyczne. 51-letni dziennikarz nigdy nie zaprzeczał, że starał się pomóc. Andrew Cuomo jest oskarżany o molestowanie 11 kobiet.

(MAC, 06.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.