Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 03, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Już jest piosenka i teledysk. W Radiu 357 "pewna ryba" zastąpiła karpia Trójki

Dziś Przyjaciele Pewnej Ryby z Radia 357 zaprezentowali nową odsłonę piosenki świątecznej (screen: YouTube/Radio 357)

Zespół Radia 357 - czyli Przyjaciele Pewnej Ryby - przedstawili w piątek tegoroczną odsłonę świątecznej piosenki. W Trójce "Karpia" nagrywali "Przyjaciele Karpia", jednak Polskie Radio zastrzegło przed rokiem to określenie jako znak towarowy w Urzędzie Patentowym.

Radio 357 - które powstało jako jedna z dwóch stacji (obok Radia Nowy Świat) po przejęciu przez PiS Programu III Polskiego Radia i rozpadzie zespołu stacji - kontynuuje tradycję, jaką Trójka wypracowała przez ostatnie 20 lat. Zwykle słowa pisał w PR III Kuba Strzyczkowski, a śpiewał cały zespół. Tak było i w tym roku, tyle że pod inną marką.

Strzyczkowski napisał tekst pełen odniesień do na początku trudnej, lecz dziś widać, że pełnej sukcesów, historii Radia 357. Słyszymy więc, że "karp przeżywa drugą młodość" między innymi dlatego, że jest "hojnie wypatroniony" (przez licznych patronów radia). Karp zatem znów "pięknie śpiewa", że "krok po kroczku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku idą święta".

Święta te są - jak napisał Strzyczkowski i jak wyśpiewuje zespół - "jeszcze lepsze niż przed rokiem", mimo że "rzekło kiedyś kilka osób, ryba mieć nie może głosu". Ostatecznie "karp pomyślał nie ma co, nikt nie zdoła ściągnąć mnie na dno", dlatego "zabrał płyty i wspomnienia, miał marzenie do spełnienia...".

Tekst odnosi się też w kilku miejscach do polityki, by w pewnym momencie nawet dotknąć kwestii paliwa za 6 złotych.

Piosenkę zagrali Monika Jarosz, Michał Woźniak, Zbigniew Stelmasiak i Grupa MoCarta, za muzykę i słowa odpowiada wspomniany Kuba Strzyczkowski oraz Wojciech Kaleta i Filip Jaślar.

Piosence towarzyszy teledysk opublikowany na stronie facebookowej Radia 357 oraz na You Tube. 

(MAT, 03.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.