Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 03, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz Trójki i szef radiowego związku oddelegowany do IAR

Wojciech Dorosz kieruje radiowym związkiem zawodowym i Stowarzyszeniem Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego (fot. Twitter.com/Wojciech Dorosz)

Wojciech Dorosz, wydawca w radiowej Trójce i przewodniczący Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III, został oddelegowany do pracy w Informacyjnej Agencji Radiowej - dowiedział się "Press". 

Z naszych informacji wynika, że władze Polskiego Radia oddelegowały Wojciecha Dorosza do IAR w sumie na cztery miesiące. Zgodnie z przepisami pracownika można przenieść na inne stanowisko na maksymalnie trzy miesiące w roku kalendarzowym (w przypadku oddelegowania zgoda pracownika nie jest potrzebna).

Rzeczniczka Polskiego Radia Monika Kuś nie odpowiedziała na nasze pytanie o powody oddelegowania Wojciecha Dorosza.

Wojciech Dorosz do sprawy się nie odnosi. - Bez komentarza - ucina.

Pracę w Programie III Dorosz rozpoczął w 2006 roku. Na początku grudnia 2016 roku za prezesury Barbary Stanisławczyk - podobnie jak inni związkowcy: Paweł Sołtys i Marcin Majchrowski - został zwolniony dyscyplinarnie z Polskiego Radia. Do pracy wrócił we wrześniu 2017 roku, kiedy spółką kierował już Jacek Sobala.

Z kolei komisja etyki Polskiego Radia prowadziła postępowanie wobec Wojciecha Dorosza po skardze obecnej prezeski spółki Agnieszki Kamińskiej. Chodziło o wypowiedzi dziennikarza jako szefa związku i prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego. Spółkę kilkukrotnie w ostatnich miesiącach pytaliśmy o tę sprawę i opinię wydaną przez komisję, ale nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

Na początku 2021 roku serwis wPolityce.pl analizował aktywność Wojciecha Dorosza w mediach społecznościowych. "Podawane tam treści sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z zaangażowanym aktywistą politycznym (może nawet ekstremistą), a nie redaktorem rozgłośni publicznej" - oceniało wPolityce.pl. Serwis pisał o nim, że jest "osobą uchodzącą na Myśliwieckiej za niezwykle wpływową".

(KOZ, 03.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.