Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jest pełnomocnik rządu od pilnowania misji w mediach. Zadania opisano w jednym zdaniu

Szymon Giżyński (z prawej) został powołany na sekretarza stanu w resorcie kultury (fot. MKiDN)

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Szymon Giżyński został pełnomocnikiem rządu ds. działalności edukacyjnej oraz analizowania sposobu realizacji misji publicznej w środkach masowego przekazu.

Czym będzie się zajmował? W oficjalnym komunikacie raczej zawiła treść, za to w jednym zdaniu: "Do zadań pełnomocnika należy m.in. analiza obowiązujących przepisów prawa i istniejących rozwiązań dotyczących promowania w środkach masowego przekazu postaw prospołecznych, aktywności i solidarności obywatelskiej oraz identyfikacja problemów w tym zakresie, monitorowanie spraw dotyczących realizacji usług odpowiadających demokratycznym, społecznym i kulturalnym potrzebom społeczeństwa, monitorowanie spraw z zakresu dostępności usług medialnych jako instrumentu udostępniania dóbr kultury i sztuki oraz ułatwiania korzystania z oświaty, sportu i dorobku nauki, monitorowanie spraw z zakresu wykorzystania środków masowego przekazu jako instrumentu działalności edukacyjnej, integracji społecznej i edukacji obywatelskiej oraz analizowanie sposobu realizacji misji publicznej w publicznych środkach masowego przekazu".

Szymon Giżyński urodził się 8 marca 1956 r. w Częstochowie. Jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Na początku grudnia Giżyński został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poprzednio był wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Posłem PiS jest od 2001 roku. W latach 1997-1998 był wojewodą częstochowskim.

(KOZ, 02.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.