Dział: REKLAMA

Dodano: Grudzień 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Allegro prezentuje nową świąteczną reklamę. Znowu wzrusza

Nową reklamę świąteczną platformy zakupowej Allegro można oglądać od dzisiaj, 1 grudnia (screen: YouTube/Allegro)

Allegro wypuściło dziś nową świąteczną reklamę - i znów chce nas wzruszyć. Towarzyszy jej sentencja: "Pierwsze wrażenie nie musi być słuszne. Czasem potrzeba chwili, żeby dostrzec w sobie to, co najważniejsze". Kreację przygotowała Agencja Ogilvy.

Allegro od kilku lat proponuje przed świętami Bożego Narodzenia reklamę wizerunkową w postaci krótkiego filmu-historii. Co roku reklamy te opowiadają o bliskości rodziny, nawiązując do ciepła świąt. Marka Allegro pojawia się wpleciona w scenariusz.

Głośna była reklama z 2019 roku, która opowiada o dystansie między młodszym i starszym pokoleniem, aż do momentu, kiedy młodzież przegląda albumy ze starymi zdjęciami. W finale seniorka rodu dostaje od wnuczki kontroler do gier w postaci kierownicy, co jest nawiązaniem do dawnych babcinych pasji rajdowych. Tutaj możecie ją obejrzeć:

Jednak najbardziej znaną reklamą Allegro jest ta z roku 2016 zatytułowana "English for Begginers". Trzyminutowy film opowiada o dojrzałym człowieku, który po zamówieniu na Allegro podręczników do angielskiego pilnie uczy się słówek i zwrotów. Ostatecznie dowiadujemy się, dlaczego to robi: senior wyrusza w podróż do Londynu, by odwiedzić wnuczka. W finale reklamy mówi mu znakomicie wyuczone: "Cześć, jestem twoim dziadkiem". Spot ten ma w serwisie You Tube ponad 19 milionów wyświetleń i uznawany jest za jedną z najpiękniejszych polskich reklam świątecznych. Zobaczcie ją:

W tym roku reklamę Allegro także przygotowała agencja Ogilvy. Spot wyreżyserował Jakob Ström. Jako ścieżkę dźwiękową wykorzystano słynny numer ,,The Never Ending Story" w wykonaniu Christiana Reindla and Jess Thristan. Film opowiada o ojcu nieprzekonanym do wybranka swojej córki. Co dzieje się potem? Zobaczcie:

(MAT, 01.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.