Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jack Dorsey przestał być prezesem Twittera. Następcą będzie Parag Agrawai

Jack Dorsey założył Twittera w 2006 roku, a już w 2008 na krótko zrezygnował z kierowania firmą (fot. Wikimedia Commons/cellanr)

Jack Dorsey, prezes i twórca Twittera, ustąpił ze stanowiska. Jego następcą będzie Parag Agrawai, dotychczasowy dyrektor ds. technologii.

Dorsey założył Twittera w 2006 roku, a już w 2008 na krótko zrezygnował z kierowania firmą. Ale wrócił. Przez lata zarządzał równolegle Twitterem oraz Square - firmą zajmującą się płatnościami cyfrowymi.

"Po 16 latach pracy dla Twittera w różnych rolach zdecydowałem, że w końcu czas zająć się czymś innym" - napisał Dorsey.

Pod nowym kierownictwem serwis musi stawić czoło wyzwaniom. Na początku roku firma ogłosiła, że zamierza mieć 315 mln dziennych użytkowników do końca 2023 roku. Chce też co najmniej podwoić roczne przychody.

Wiosną należąca do Dorseya firma Square kupiła pakiet większościowy w Tidal, firmie rapera Jaya-Z.

W 2020 roku Dorsey zaoferował 3 mln dol. na inicjatywy wspierające amerykańskie miasta w ramach walki ze skutkami pandemii. W 2016  roku przekazał pracownikom niemal jedną trzecią swoich udziałów w Twitterze. Jego majątek obecnie jest wyceniany na prawie 12 mld dol.  

(MAC, 29.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.