Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Klub Producentów Reklamowych SAR nadal istnieje - podkreśla jego dyrektor

Julian Dworak ma nadzieję, że uda się porozumieć w kwestii dalszego funkcjonowania KPR (fot. materiały prasowe)

Julian Dworak, dyrektor KPR - Klubu Producentów Reklamowych SAR, w związku z informacją o decyzji sześciu członków o wystąpieniu z KPR przypomina, że organizacja nie zakończy działalności.

Dworak w wydanym oświadczeniu podkreśla, że decyzję sześciu członków KPR o odejściu traktuje przede wszystkim jako "wyraz zawodu formułą rozwiązywania konfliktu potrzeb i oczekiwań związanych z kryzysem dotyczącym warunków pracy przy produkcji reklam, który spadł na jednego z członków klubu i zaczął oddziaływać na wszystkich pozostałych członków KPR, na całą branżę produkcyjną i branżę komunikacji marketingowej".

"Pragnę podkreślić, że Klub Producentów Reklamowych wciąż działa - w oparciu o Kodeks KPR i umowy członkowskie. Zgodnie z obowiązującymi obecnie zapisami umownymi złożona deklaracja woli wyjścia członka z klubu jest skuteczna z końcem 2022 roku. Ta kwestia będzie oczywiście rozwiązywana z członkami w najbliższym czasie - przypomina Dworak. I dodaje: "Jedną z wartości założycielskich KPR było przekonanie, że najlepsze rozwiązania wypracowuje się w dialogu i z poszanowaniem innych uczestników rynku. Wyrażam głęboką nadzieję, że ten fundament pozwoli nam wyciągnąć właściwe wnioski z obecnej, bolesnej sytuacji i że na tych wnioskach zbudujemy kawałek lepszej rzeczywistości".

Dworak przypomina również, że problemy, z jakimi mierzy się branża produkcyjna i branża marketingowa, nie znikną same, a odpowiedzialność za rynek, jego kształt i przyszłość leży w rękach jego uczestników. "Dopóki Klub Producentów Reklamowych istnieje, będzie budował przestrzeń porozumienia, budowania i działania. Tak rozumiem rolę KPR, a także swoją odpowiedzialność" - podsumowuje Dworak.

- Mam nadzieję, że uda nam się porozumieć w kwestii dalszego funkcjonowania KPR - mówi Dworak w rozmowie z "Presserwisem". - Gdyby jednak stało się inaczej, to chcę przypomnieć, że Klubu nie można tak po prostu zamknąć z dnia na dzień. Są zobowiązania wobec ludzi, firm, innych organizacji, są projekty w toku, podpisane listy intencyjne - wylicza. - Trzeba wspólnie usiąść i o tym wszystkim porozmawiać.

Powstały w 2018 roku Klub Producentów Reklamowych SAR zrzesza polskie domy produkcyjne spełniające określone kryteria członkowskie dotyczące bezpieczeństwa, jakości i efektywności pracy produkcyjnej. Od 2020 roku KPR działa w oparciu o nową strategię, której głównym celem jest upowszechnianie współpracy producentów
i reżyserów w modelu wyłączności. Obecnie w skład klubu formalnie wchodzi siedem domów produkcyjnych: Dynamo, Graffiti, Lemon, Lucky Luciano, OTO, Papaya, i Watchout. Klub działa w strukturach Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.

(AMS, 29.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.