Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Stalewski, prezes Grandes Kochonos, żegna się z branżą reklamową

Jacek Stalewski jest jednym z pionierów branży reklamowej związanym z nią od 30 lat (fot. Szymon Jankowski)

Jacek Stalewski, prezes Grupy Grandes Kochonos, po 30 latach rozstaje się z branżą reklamową i przechodzi do produkcji filmowej. W tym celu założył studio do spółki z Piotrem Zygo.

Jacek Stalewski od 16 lat jest prezesem i współzałożycielem agencji Grandes Kochonos, która obecnie działa już jako grupa. Jest jednym z czterech udziałowców spółki. Pozostali to Jacek Wlazło, business developmet director i dyrektor strategiczny agencji oraz dyrektorzy kreatywni Paweł Nowakowski i Michał Sorówka.

- Kwestia moich udziałów nie została jeszcze do końca rozstrzygnięta, stanie się to w najbliższych tygodniach - mówi Stalewski. Należy do niego 25 proc. firmy.

Stalewski za zarządzanie operacyjne Grandes Kochonos będzie odpowiadał do końca roku, potem zajmie się tym zarząd operacyjny, w skład którego wejdą Jacek Wlazło i Paweł Nowakowski.  - Do końca roku moje nazwisko zniknie z KRS wszystkich spółek grupy - zapewnia Stalewski.

Jacek Stalewski prezesem Bagatela Studio Filmowe

Jacek Stalewski wraz z Piotrem Zygo (byłym prezesem Multikina, a także byłym prezesem klubu piłkarskiego Legia Warszawa, wcześniej związanym także m.in z Eurobankiem i TP SA) założyli studio produkcji filmowej Bagatela Studio Filmowe. Stalewski jest prezesem studia, które jest już w trakcie realizacji pierwszej produkcji - komedii romantycznej. W 2022 roku ma ona trafić na jedną z platform streamingowych.

- Nie zarzekam się, że do reklamy już nigdy nie wrócę, ale na ten moment chciałem wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu w branży trochę do reklamy zbliżonej, ale jednak innej - mówi Stalewski. - Produkcja filmowa bardzo mnie interesuje, a nie da się z odpowiednim zaangażowaniem łączyć prezesowania w spółkach reklamowej i produkcyjnej. Wybrałem produkcję. W reklamie spędziłem już 30 lat, jestem jednym z jej pionierów. Nie chcę powiedzieć, że osiągnąłem w tej branży wszystko, ale na pewno wiele. Prezesowałem agencjom sieciowym, jestem prezesem znanej agencji lokalnej, mam na koncie wiele nagród branżowych, wiele znanych kampanii realizowanych dla znanych marek - dodaje Stalewski.

W 2001 roku został on prezesem agencji NoS/BBDO. Wcześniej przez  dziewięć lat pracował w agencji Lowe Lintas GGK, ostatnie cztery lata jako client service director. W 2006 roku powstała agencja Grandes Kochonos.

"Niezatapialny"

Stalewski zajął trzecie miejsce w konkursie AdMan Roku 2013. "On jest niezatapialny, on i jego drużyna niezatapialnych" - brzmiało jedno z uzasadnień jego kandydatury. Stalewski został doceniony za profesjonalizm, skuteczność, koleżeńskość i pomysłowość zarówno biznesową, jak i życiową.

Jacek Stalewski, odkąd został współwłaścicielem agencji Grandes Kochonos, już wie, że kreacja świata nie zmieni, a klient to nasz pan (sylwetka w "Press")

(AMS, 25.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.