Dział: PRASA

Dodano: Listopad 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Fakt" musi przeprosić Jolantę Pieńkowską za tekst o wywożeniu męża w bagażniku

Jolanta Pieńkowska prowadzi "Fakty o świecie" w TVN24 BiS (fot. TVN/Bartosz Krupa/East News)

Sąd Apelacyjny w Warszawie w prawomocnym wyroku nakazał dziennikowi "Fakt" przeproszenie dziennikarki TVN Jolanty Pieńkowskiej i wpłatę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wyrok dotyczył publikacji "Faktu" z marca 2019 roku. Gazeta opisywała wówczas rzekomą ucieczkę z kraju biznesmena Leszka Czarneckiego, męża Jolanty Pieńkowskiej, która miała go potajemnie wywozić z kraju w bagażniku samochodu, by zmylić służby specjalne. Według "Faktu" miały one w planach zatrzymanie Czarneckiego w związku z aferą GetBack. Tabloid w swojej publikacji powoływał się na wcześniejsze ustalenia "Pulsu Biznesu". Sąd uznał jednak, że "Fakt" podał nieprawdziwe informacje, i nakazał przeprosiny oraz wpłatę 10 tys. zł na rzecz WOŚP.

Pieńkowską reprezentował mecenas Roman Giertych, i to on poinformował o wyroku sądu na Twitterze i w rozmowie z serwisem tvn24.pl.

(AMS, 25.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.