Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 24, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix kupił Scanline, twórcę efektów do "Gry o tron"

"Gra o tron" to produkcja najbardziej kojarzona ze studiem Scanline (screen: YouTube/GameofThrones)

Netflix kupił Scanline, producenta efektów wizualnych, znanego z pracy nad serialami "Gra o Tron" i "Stranger Things" i filmami kinowymi, jak "Liga sprawiedliwości Zacka Snydera" i "Kong vs. Godzilla".

Scanline VFX, która prowadzi siedem biur na całym świecie ze swojej siedziby w Kanadzie (oprócz Montrealu, także w Vancouver, Los Angeles, Londynie, Monachium, Stuttgarcie oraz Seulu) i zatrudnia ponad 1100 osób, stanie się „w pełni własnością i półautonomiczną” filią Netflixa. Nie ujawniono kwoty transakcji, ale niedawno Weta Digital, firma także zajmująca się efektami, odstąpiła swoją technologię firmie Unity za ponad 1,6 mld dol.

Netflix, który w tym roku ma wydać 17 mld dol. na produkcję filmów i programów telewizyjnych, zapowiedział, że pomimo przejęcia Scanline firma nadal może pracować dla innych. Pomimo posiadania własnej firmy zajmującej się efektami wizualnymi Netflix „będzie nadal polegać na wielu innych studiach na całym świecie w zakresie potrzeb związanych z efektami wizualnymi”.

(MAC, 24.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.