Dział: PRASA

Dodano: Listopad 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Justyna Namięta: uznałam, że mój czas w Burdzie w jakimś sensie się skończył

(fot. materiały prasowe)

- Wszystko co mogłam dać z siebie, dałam i trzeba zrobić miejsce innym, którzy patrzą na przyszłość Burdy w inny sposób - mówi Press.pl Justyna Namięta. Dyrektorka generalna i członkini zarządu Burda Media Polska po 29 latach odchodzi z wydawnictwa. 

- Od dłuższego czasu zastanawiałam się, co jest najlepsze nie tylko dla mnie, ale również dla Burdy. 29 lat to kawał życia. Kocham tę firmę jak moje dziecko - opowiada Justyna Namięta.

Namięta była pierwszym pracownikiem zatrudnionym w Burdzie. - Zaczynałam jako asystentka zarządu. W krótkim czasie zostałam redaktorką naczelną, a potem członkinią zarządu. Zawsze myślę o tym z wielkim sentymentem. Znalazłam się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze. Dzisiaj - z perspektywy czasu - nigdy takiej kariery bym nie zrobiła. Wtedy były inne czasy, inne potrzeby - wspomina.

Odchodząca dyrektorka generalna przyznaje, że losy Burdy przez ostatnich 29 lat toczyły się w różny sposób. - Finansowo to nie zawsze były złote lata dla Burdy w Polsce. Wielu udziałowców, bo mamy przykłady takich wielkich zagranicznych potentatów wydawniczych, zrezygnowało z obecności na naszym rynku, a Burda jednak się nie wycofała, nadal w niego wierzy i dokonuje kolejnych akwizycji - opowiada.

W 2006 roku doszło do połączenia Burdy z Hachette Filipacchi. W 2013 roku Burda przejęła Gruner + Jahr. Z kolei W maju 2021 roku ogłoszono zakup Edipresse Polska.

- Uznałam, że mój czas w Burdzie w jakimś sensie się skończył. Wszystko co mogłam dać z siebie, dałam i trzeba zrobić miejsce innym, którzy patrzą na przyszłość Burdy w inny sposób - wyjaśnia Justyna Namięta. - Jestem niewątpliwie tradycjonalistką, kocham papier. To moja największa zawodowa miłość. Świat poszedł nieprawdopodobnie do przodu, Burda też musi iść do przodu i potrzebuje nowej siły - dodaje.

Justyna Namięta informuje, że szefów poinformowała o swojej decyzji przed ogłoszeniem przejęcia Edipresse. Zapowiada, że chce teraz więcej czasu poświęcić rodzinie.

(23.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.