Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple TV+ śladem Netflixa stawia na serial z Korei Południowej

(fot. materiały prasowe/Netflix)

Sukces Netflixa związany z koreańskim serialem "Squid game" zmobilizował konkurencję. Serwis Apple TV+ wchodzi do Korei Południowej, jednocześnie prezentując swój pierwszy serial z tego kraju.

Oparty na koreańskim komiksie internetowym o tym samym tytule - „Dr Brain” - to sześcioodcinkowy thriller science fiction o Koh Sewonie, neurologu rozwiązującym tajemnicę rodzinną dzięki eksperymentom prowadzonym na mózgu. Występujący w roli głównej Lee Sun-kyun jest znany z roli w nagrodzonym Oscarem przed dwoma laty filmie "Parasite".

W ubiegłym tygodniu Hwang Dong-hyuk, twórca "Squid game", zapowiedział, że w przyszłym roku powstanie drugi sezon serialu, który mając ponad 130 mln widzów, pobił wszelkie światowe rekordy na platformie Netflix.

Apple TV+ ma obecnie ok. 20 mln subskrypcji. Do 2026 roku celem jest osiągnięcie 36 mln.

(MAC, 16.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.