Dział: PRASA

Dodano: Listopad 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paul Dacre po 42 latach rozstał się z "Daily Mail"

Paul Dacre chce być szefem Ofcomu (screen: Dailymail.co.uk)

Paul Dacre po 42 latach rozstał się definitywnie z "Daily Mail". W ostatnim czasie miał związek z gazetą poprzez swoje funkcje w wydawnictwie Associated Newspapers. Po raz drugi w ciągu kilkunastu miesięcy jest natomiast kandydatem na szefa Ofcomu, regulatora brytyjskiego rynku mediów.

Chociaż Dacre z "Daily Mail" odszedł już w 2018 roku, to pozostał w wydawnictwie, piastując mające w dużej mierze znaczenie honorowe stanowiska przewodniczącego i redaktora naczelnego.

Odejście otwiera 72-letniemu dziennikarzowi drogę do złożenia nowego wniosku o stanowisko przewodniczącego Ofcomu po tym, jak nie udało mu się to przy poprzedniej próbie mimo poparcia Downing Street.

Wiadomość o odejściu Dacre pojawia się po tym, jak właściciel "Daily Mail" - Viscount Rothermere, prawnuk założyciela gazety, ogłosił, że jest bliski zawarcia serii transakcji finansowych i uzyskania całkowitej kontroli nad "DM" i jego siostrzanymi tytułami, takimi jak "MailOnline", "Metro" oraz "i".

(MAC, 05.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.