Dział: INTERNET

Dodano: Październik 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Patostreamer znęca się nad zwierzętami. YouTube: zgłaszajmy takie treści

O zgłaszanie niepożądanych treści, naruszających dobre obyczaje lub szkodliwych dla społeczeństwa, apelują też eksperci (screen YouTube/YouTube)

Patostreamer Grzegorz G. - znany pod pseudonimem "Gural" - publikuje w internecie filmy, na których widać, jak znęca się nad zwierzętami. YouTube apeluje do użytkowników, aby takie treści zgłaszać. 

Gural od kilku lat prezentuje w internecie wulgarne treści, prezentując patologiczne zachowania. Jego konto obserwowało w pewnym momencie nawet 250 tys. użytkowników, ale dobra passa skończyła się w 2019 roku. Wtedy prokuratura skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia za usiłowanie rozpowszechnienia wizerunku nagiej małoletniej, za co patostreamer został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Dostał też nadzór kuratorski i musiał zapłacić grzywnę. YouTube zablokował mu kanał.

Ale Grzegorz G. na platformę powrócił. Jego filmy, nagrane wcześniej w innych serwisach streamingowych, lądują zarówno na jego nowym kanale, jak i na innych kanałach na YouTube, które promują patologiczne treści.

W nowej odsłonie Gural wykorzystuje swoje zwierzęta – znęca się nad kotem i psem. Na jednym z filmików kota próbuje usadzić na rozgrzanej patelni, a potem włożyć go do piekarnika. Psu w typie owczarka niemieckiego natomiast wkłada papierosa do pyska. Mimo że o sprawie Gurala ostatnio ponownie zaczęły rozpisywać się media, treści nadal widnieją na YouTubie.

Elżbieta Różalska, menedżerka w Google Polska, tłumaczy, że YouTube jest informowany o treściach potencjalnie naruszających zasady albo za sprawą systemów uczenia maszynowego, albo poprzez zgłoszenia społeczności.

– Połączenie potencjału komputerów i ludzi pomaga nam osiągnąć właściwe wyniki – mówi Różalska. – Wszyscy użytkownicy platformy mogą też zgłaszać treści, które potencjalnie naruszają nasze zasady. Po zgłoszeniu film jest wysyłany do naszych zespołów w celu weryfikacji. Jeśli weryfikatorzy stwierdzą naruszenie zasad, film zostanie usunięty.

Zespół YouTube w opublikowanych na swojej stronie wytycznych dla społeczności zaznacza, że liczy na pomoc członków społeczności YouTube w zgłaszaniu lub oznaczaniu treści, które ich zdaniem są nieodpowiednie. Zgłaszanie treści jest anonimowe, więc użytkownicy nie wiedzą, kto zgłosił dany film.

O zgłaszanie niepożądanych treści, naruszających dobre obyczaje lub szkodliwych dla społeczeństwa, apelują też eksperci. W czwartek wieczorem treści Gurala nadal były jednak dostępne na YouTube.

(BAE, 29.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.