Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Październik 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rzecznik prasowy Lechii Gdańsk podał się do dymisji

Lechia Gdańsk straciła rzecznika prasowego (screen YouTube.com/ Lechia Gdańsk)

Michał Żurawski nie jest już rzecznikiem prasowym Lechii Gdańsk. Podał się do dymisji w związku z negatywną reakcją na jego "żartobliwy" wpis na Twitterze na temat Arki Gdynia. Nową rzeczniczką będzie Karolina Zębała.

Po przegranym przez Lechię Gdańsk meczu Pucharu Polski z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki oficjalne konto twitterowe Arki Gdynia zażartowało z porażki, pisząc "Pokonaliśmy jedną Lechię, a odpadły dwie". Konto Lechii Gdańsk odpowiedziało na tę zaczepkę, stwierdzając, że Arka Gdynia "wciąż ma ten kompleks niższości" i "Ekstraklasa jej nie grozi". Żurawski był osobą odpowiedzialną za napisanie tej wiadomości.

Dzień później, 27 października, PR-owiec poinformował, że w związku z negatywną reakcją na jego tweet rezygnuje z pełnienia funkcji rzecznika prasowego gdańskiego klubu. "Sport to ogromne emocje i wczoraj było ich zdecydowanie za dużo. Przepraszam wszystkich, których uraził mój wczorajszy wpis i informuję, że w związku z tym dzisiaj podałem się do dymisji. Do zobaczenia na sportowym szlaku" napisał na Twitterze.

Żurawski pełnił tę funkcję od czerwca br. W sierpniu zrobiło się o nim głośno, gdy próbował usunąć wywiad afgańskiego zawodnika zespołu Omrana Haydary z portalu Weszlo.com. Argumentował to faktem, że "piłkarze nie powinni mieć opinii politycznych". Twierdził wtedy, że Weszło nie ma dla niego za wiele wspólnego z dziennikarstwem.

(KAP, 28.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.