Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN bez sylwestra w Warszawie, ale TVP znów chce być w Zakopanem

Sylwester 2019/2020 w Warszawie zgromadził w TVN średnio 1,52 mln widzów (fot. Cezary Piwowarski/TVN)

W tym roku w Warszawie nie obędzie się plenerowy koncert sylwestrowy, który od 2016 roku transmitował TVN. TVP chce być w Zakopanem, Polsat czeka.

- W związku z trwającą epidemią COVID-19 Warszawa nie planuje w tym roku organizacji plenerowego koncertu sylwestrowego - informuje Wojciech Śmiech, naczelnik wydziału prasowego w Urzędzie m.st. Warszawy. 

Plenerowego koncertu sylwestrowego w stolicy z tego samego powodu nie było także rok temu. TVP zorganizowała jednak imprezę w amfiteatrze w Ostródzie - transmisję "Sylwestra marzeń z Dwójką" w TVP 2 oglądało średnio 4,88 mln widzów. Polsat w studiu zrealizował "Sylwestrową moc przebojów". Do Polsatu przyciągnęła średnio 3,42 mln widzów. TVN pokazywał natomiast filmy: "Nigdy w życiu", "Pieniądze to nie wszystko" i "American Pie II".

W tym roku TVP - jak informowaliśmy - chce zorganizować ponownie koncert sylwestrowy w Zakopanem. Polsat od dwóch tygodni nie odpowiedział na nasze pytanie, czy planuje imprezę w sylwestra na Śląsku. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie lub pod Spodkiem w centrum Katowic organizował ją już kilkukrotnie - m.in. w 2016, 2018 i 2019 roku. Nieoficjalnie jednak wiemy, że stacja w ogóle nie kontaktowała się na razie ze śląskimi samorządami w tej sprawie. Tymczasem w poprzednich latach na przełomie października i listopada rozmowy o grudniowej imprezie już trwały.  

TVN pokazywał miejskiego sylwestra w Warszawie od 2016 roku - najpierw z placu Defilad, a później z placu Bankowego, a także w 2007 roku. Transmisja sylwestra 2019/2020 z Warszawy zgromadziła w TVN średnio 1,52 mln widzów (dane Nielsen Media). 

(KOZ, 28.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.