Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PayPal złożył ofertę zakupu serwisu Pinterest

PayPal liczy, że uda się wynegocjować umowę przed ogłoszeniem wyników finansowych za trzeci kwartał (fot. Brett Jordan/Pexels.com)

PayPal Holdings, firma oferująca usługi płatnicze w internecie, zamierza kupić serwis społecznościowy Pinterest. Proponowana cena to 45 mld dol.

Kupujący w internecie coraz częściej nabywają przedmioty, które widzą w mediach społecznościowych, często śledząc influencerów na platformach takich jak Instagram i TikTok. Kupno Pinteresta miałoby pozwolić PayPalowi wykorzystać ten wzrost zainteresowania i dywersyfikować wpływy finansowe poprzez przychody z reklam.

PayPal oferuje 70 dol. za akcję. Dostawca płatności online ma nadzieję, że uda się wynegocjować i ogłosić umowę do czasu, gdy 8 listopada będzie ogłaszać wyniki finansowe za trzeci kwartał 2021 roku.

Pinterest, wchodząc na giełdę w 2019 roku, był wyceniany na ok. 13 mld dol.

(MAC, 22.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.