Dział: INTERNET

Dodano: Październik 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet wygrał w sądzie z agentem CBA

Wyrok jest prawomocny (fot. Tingey Injury Law Firm/Unsplash)

Sąd Apelacyjny w Warszawie odrzucił apelację agenta CBA Artura Ch., dotyczącą naruszenia jego dóbr osobistych przez dziennikarza Onetu i podtrzymał wyrok pierwszej instancji. Zdaniem sądu artykuł powstał "z zachowaniem najwyższych standardów staranności i rzetelności dziennikarskiej".

Rozprawa dotyczyła artykułu z 2018 roku pt. "Prostytutka, wycieki i mobbing w CBA", którego autorem jest Mateusz Baczyński. Dziennikarz opisał w nim historię Paweł D., byłego funkcjonariusza CBA, który w 2015 roku prowadził sprawę dotyczącą wycieku tajnych informacji z CBA. Z jego dochodzenia wynikało, że za wyciekiem stał agent z Wrocławia, Artur Ch. Sprawa była na tyle poważna, że ówczesny szef CBA Paweł Wojtunik złożył do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i nie czekając na wyniki śledztwa, zwolnił dyscyplinarnie Artura Ch. ze służby. Artur Ch. stwierdził, że tekst naruszył jego dobra osobiste i pozwał Onet. 

19 lutego tego roku sąd pierwszej instancji oddalił pozew. W uzasadnieniu stwierdził, że "dziennikarz Onetu tworząc materiał prasowy, dochował staranności i rzetelności w rozumieniu przepisów ustawy prawo prasowe, tj. w oparciu o wiarygodne źródła informacji ". Teraz Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok pierwszej instancji i oddalił apelację Artura Ch. Wyrok jest prawomocny.

(BAE, 22.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.