Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Czy warto obejrzeć polski "The Office"? Wszystkie odcinki już w Canal+ Online

Od piątku w Canal+ oglądać można pierwszy sezon polskiej edycji jednego z najsłynniejszych seriali wszech czasów - brytyjskiego "The Office". Pytanie, czy warto.

Polska wersja serialu opowiada o perypetiach pracowników Kropliczanki w Siedlcach, firmy produkującej wodę. Na czele biura stoi Michał Holc, grany przez Piotra Polaka, który czuje zagrożenie ze strony nowej wiceprezeski Patrycji, w którą wcieliła się Vanessa Aleksander ("która ma wszystkie atrybuty kobiety sukcesu, oprócz sukcesu").

Cały sezon "The Office PL" (12 odcinków) jest od piątku dostępny w serwisie Canal+ Online. Z kolei w Canal+ Premium emitowane będą co tydzień o 21.30 po trzy odcinki serialu.

Polska wersja "The Office" tworzona jest przy współpracy z BBC Studios i w koprodukcji z Comedy Central Polska. Serial reżyseruje Maciej Bochniak, producentami są Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Za scenariusz odpowiedzialny jest Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłłą i Mateuszem Zimnowodzkim, a za zdjęcia odpowiada Paweł Chorzępa. Kierownikiem literackim jest Michał Oleszczyk. 

W przyszłym roku serial "The Office PL" trafi do ramówki Comedy Central. Jak informowaliśmy, Canal+ chce, by powstał drugi sezon serialu.

Czy to udana produkcja? Wielbiciele wersji brytyjskiej z Rickym Gervaisem - a może nawet bardziej wersji amerykańskiej z doskonałym Stevem Carellem - są tak przywiązani do aktorów odtwarzających główne role, że polskiemu "The Office" wieszczono totalną klapę. Obawiano się, że skończy się na poziomie głupawego sitcomu. Nikt nie wierzył, że wśród polskich aktorów uda się znaleźć równie oryginalne twarze.  

Jednak okazuje się, że nie jest tak źle. ""The Office PL" to produkcja udana" - pisze Małgorzata Major w serwisie serialowa.pl. I dodaje: "Polska widownia, negatywnie reagująca na zwiastun promujący serial, zdawała się zapominać, że przecież cringe, leżący u podstawy "The Office", widoczny jest właśnie w tym, jak budowana jest komediowość polskiego serialu. Faktycznie gag wycięty z kontekstu mógł wprowadzać widza w błąd, ale już oglądając pierwszy odcinek, rozumiemy kontekst. Śmiejemy się z niezręczności".

Aneta Kyzioł w "Polityce" też chwali serial: "Scenarzyści pod wodzą Łukasza Sychowicza wykonali dobrą robotę, serial może nie porywa, ale potrafi bawić i nie boi się tzw. kontrowersyjnych tematów. (...) Najlepsze momenty należą do polskiej wersji Dwighta, czyli Darka Wasiaka, granego przez Adama Woronowicza". 

(KOZ, 22.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.