Dział: RADIO

Dodano: Październik 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Newonce.radio przeprasza za słowa Wojewódzkiego i wycina je z zapisu audycji

"To jest auto z zespołem Downa" - nazwał Kangoo Kuba Wojewódzki (fot. Piotr Molecki/East News)

Newonce.radio przeprosiło za wypowiedź Kuby Wojewódzkiego o "aucie z zespołem Downa" w trakcie rozmowy z aktorką Agatą Kuleszą i wycięło ten fragment z zapisu audycji.

Agata Kulesza była gościem poniedziałkowej audycji "Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski" w Newonce.radio. Prowadzący program Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski pytali aktorkę o samochody, którymi jeździła. Kulesza podała Kangoo i Subaru. "To jest auto z zespołem Downa" - nazwał Kangoo Wojewódzki.

Do wypowiedzi Kuby Wojewódzkiego w środę odniosło się Newonce.radio w mediach społecznościowych. Rozgłośnia przyznała, że w audycji "padło porównanie, które w żadnym wypadku nie powinno mieć miejsca na antenie newonce.radio". "Przepraszamy, bo wiemy, że mieliście prawo poczuć się urażeni" - napisano.

"Nie będziemy cytować tego fragmentu - w ciągu ostatnich kilkunastu godzin zrobiły to inne media. Ubolewamy, że charakter audycji, wielowątkowej rozmowy, sprawił, że prowadzący w swoich żartach posunęli się tym razem o krok za daleko. Postanowiliśmy, że usuniemy ten fragment rozmowy. Nie chcemy, żeby został zapisany w podcastach i rzutował na całą treść wywiadu z Panią Agatą Kuleszą. Jest to decyzja redakcji newonce.radio" - czytamy w oświadczeniu Newonce.radio.

Kuba Wojewódzki nie odniósł się publicznie do sprawy.

(KOZ, 21.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.