Dział: INTERNET

Dodano: Październik 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Interia.pl zmienia layout strony głównej

Tuż pod paskiem nawigacji wprowadzono sekcję z breaking newsami (fot. materiały prasowe)

Od dziś strona główna Interia.pl wygląda inaczej. Portal uporządkował treści w blokach tematycznych. Bezpośrednio z jej poziomu można oglądać programy publicystyczne Polsatu.

Na górze strony głównej Interii, tuż pod paskiem nawigacji, pojawiła się sekcja z  najświeższymi informacjami. Strona została podzielona na siedem głównych sekcji, m.in. Wydarzenia, Sport i Pomponik. Pojawiła się też sekcja personalizowana, która za pomocą algorytmu wybiera treści w zależności od zainteresowań i preferencji użytkownika. W każdej sekcji są kolumny z newsami, które ustawiane są w kolejności chronologicznej.

Lepiej wypozycjonowano także cotygodniowe cykle tematyczne: zielone poniedziałki, wtorki z ogrodem, kulinarne środy, techniczne czwartki i podróżnicze piątki, a w weekendy autorskie teksty z Tygodnika Interii. Zebrano je w sekcji Interia Extra, która widnieje zaraz pod pierwszym boksem tematycznym – Wydarzeniami.

Strona główna portalu została wyposażona w elementy multimedialne, które umożliwiają Interii wykorzystanie treści telewizyjnych Grupy Polsat Plus. Bezpośrednio z poziomu strony głównej użytkownicy mogą obejrzeć rozszerzone wydania najpopularniejszych programów publicystycznych Polsatu – „Gościa Wydarzeń” i „Śniadania Rymanowskiego w Polsat News i Interii”.

Powierzchnia reklamowa na nowej stronie głównej ma współgrać z kontentem i nie rozpraszać w jego odbiorze. Nowy layout daje reklamodawcom m.in. możliwość tworzenie obrandowanego obszaru tematycznego. 

Zmiany zaprojektował i wdrożył zespół portalu.

Przez ostatnie 11 miesięcy strona główna Interii utrzymywała podobną liczbę użytkowników. Największy pik zanotowała w lutym br., kiedy jej liczba odwiedzających przekroczyła 7 mln.

 

(BAE, 21.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.