Dział: REKLAMA

Dodano: Październik 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Operator Tomasz Wierzbicki reprezentowany przez Bluebird Artists

Tomasz Wierzbicki to autor zdjęć do filmów fabularnych oraz dokumentalnych (fot. materiały prasowe)

Do impresariatu Bluebird Artist Management dołącza Tomasz Wierzbicki.

Wierzbicki to autor zdjęć do filmów fabularnych oraz dokumentalnych, które pokazywane były na festiwalach w Polsce i na świecie (Palm Springs Film Festival, Angers Film Festival, Tampere Film Festival, Camerimage, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Krakowski Festiwal Filmowy, Warszawski Festiwal Filmowy). Na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym zdobył nagrodę za najlepsze zdjęcia pod patronatem Stowarzyszenia Polskich Autorów Zdjęć Filmowych.

W swoim portfolio ma filmy dla takich marek, jak Vogue Polska, Diverse, Fundacja Porozumienie bez Barier, Sexedpl. Projekt Armani/Laboratorio tworzył z reżyserem Luca Guadagnino („Tamte dni, Tamte noce”, „Suspiria”).

Wierzbicki zawodowo związany jest również ze Słowacją, gdzie w 2019 roku nakręcił swój debiut fabularny "Mohyla" ze słowackim reżyserem Andrejem Kolencikiem. Największym jego fabularnym projektem jest film „Strawmen Scares No Crows” w reżyserii Rastislava Boroša, którego premiera zaplanowana jest w tym roku.

W 2021 pracował jako operator kamery z Martinem Štrbą ("Szarlatan", "Zabić Sekala") przy filmie fabularnym Ivety Grofovej. Od 2020 roku członek ASK – Słowackiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. 

(AMS, 20.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.