Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Od dziś finały Konkursu Chopinowskiego. Transmisje w TVP, Polskim Radiu i w mediach społecznościowych

Transmisje są dostępne w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu (screen Youtube.com/Chipin Institute)

Od dziś finały XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Relacje z wydarzenia transmitowane będą w TVP i w Polskim Radiu.

Transmisje telewizyjne z koncertów i przesłuchań - produkowane przez Centrum Kultury i Historii TVP - są od początku konkursu dostępne w TVP Kultura w jakości HD i TVP Kultura 2 w 4K. Na obydwu kanałach został udostępniony dźwięk w technologii Dolby Atmos. Prowadzącymi studio koncertowe, które rozpoczyna i kończy transmisje koncertów i sesji przesłuchań, są Agata Kwiecińska i Adam Rozlach. Towarzyszą im muzycy i znawcy twórczości Fryderyka Chopina oraz samego konkursu.

Przesłuchania finałowe będą transmitowane od dziś do środy (18-20 października) w TVP Kultura i TVP Kultura 2. W środę o godzinie 22.30 zacznie się „Noc z Chopinem - Studio konkursowe”, a po ostatnim występie finałowym nastąpi oczekiwanie na ogłoszenie werdyktu jury konkursu. Koncert laureatów w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbędzie się 21 października i także pokaże go TVP 1 i TVP Polonia. Koncerty laureatów potrwają do soboty 23 października.

Relacje z wydarzenia są dostępne również w Programie II Polskiego Radia, a audycje na temat konkursu prezentują inne anteny nadawcy, w tym w cyfrowe Polskie Radio Chopin. „Widzowie TVP Kultura po raz pierwszy mają okazję śledzić na żywo zmagania młodych utalentowanych pianistów z całego świata również w Internecie, na kanale streamingowym TVP Kultura 2 pod adresem kultura2.tvp.pl” – informuje TVP. Retransmisje wszystkich występów dostępne są natomiast w TVP VOD.

Transmisje Konkursu Chopinowskiego można obserwować także w aplikacji Chopin Competition na systemy iOS i Android. Materiały związane z Konkursem publikowane są również w mediach społecznościowych - na Facebooku, Instagramie, Twitterze oraz TikToku.

Do finału zakwalifikowało się 12 pianistów reprezentujących 10 krajów, w tym dwóch Polaków: Leonora Armellini (Włochy), J J Jun Li Bui (Kanada), Alexander Gadjiev (Włochy/Słowenia), Martin Garcia Garcia (Hiszpania), Eva Gevorgyan (Rosja/Armenia), Aimi Kobayashi (Japonia), Jakub Kuszlik (Polska), Hyuk Lee (Korea Południowa), Bruce (Xiaoyu) Liu (Kanada), Kamil Pacholec (Polska), Hao Rao (Chiny), Kyohei Sorita (Japonia).

Organizatorem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, a współorganizatorami – Telewizja Polska i Polskie Radio.

(MNIE, 18.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.