Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziś debiutuje miniserial satyryczny "Ekler" inspirowany Telewizją Trwam

Akcja serialu dzieje się w lokalnej redakcji telewizji katolickiej Wytrwamy (fot. materiały prasowe)

W czwartek w serwisie YouTube zadebiutuje miniserial satyryczny "Ekler" inspirowany Telewizją Trwam.

Twórcy przekonują, że "Ekler" ma opisywać "kulisy najbardziej tajemniczego imperium współczesnej Polski, czyli Telewizję Trwam i jej twórcę Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka".

"Jako że nikt nie wie, co tam się dzieje naprawdę, przedstawiamy naszą wizję tej instytucji, ludzi tam pracujących i bywających, jednym słowem - podglądamy i pokazujemy świat oraz mechanizmy społeczne, których możemy się tylko domyślać" - czytamy w opisie produkcji.

Akcja dzieje się w lokalnej redakcji telewizji katolickiej Wytrwamy. Widzowie będą śledzić perypetie jej pracowników. Głównym bohaterem i duchowym liderem jest postać zwana Ojcem Przewodnikiem. "Patrzymy na kler z przymrużeniem oka, ale z szeroko otwartymi oczami" - zapowiadają twórcy. Inspiracją dla scenarzystów była Telewizja Trwam.

W serialu występują: Jerzy Schejbal, Piotr Cyrwus, Rafał Rutkowski, Ewa Telega, Bartek Kasprzykowski, Krzysztof Skiba, Antek Smykiewicz, Kamil Pawelski oraz aktorzy Teatru Montownia: Marcin Perchuć, Adam Krawczuk, Maciej Wierzbicki, Agnieszka Matysiak, Beata Kawka, Aleksandra Szwed i Katarzyna Ucherska.

Reżyserem serialu jest Jan Jagielski, a autorami scenariusza Ewa Telega i Kamil Kwieciński. Za produkcję odpowiada firma Story Production, pomysłodawca serialu. Szefową projektu jest Beata Harasimowicz.

Odcinki serialu trwają po ok. 10 minut. Oglądać je będzie można na kanale Ekler na YouTubie. Pierwszy odcinek udostępniony zostanie w czwartek o godz. 18.

(KOZ, 14.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.