Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

John Oliver w HBO skrytykował pracodawcę za wspieranie prawicowego kanału

John Oliver w sposób satyryczny i czasem niecenzuralny prezentuje swój punkt widzenia w kwestiach społecznych, gospodarczych i politycznych (fot. Wikimedia Commons/Neil Grabovsky)

John Oliver na antenie nazwał macierzystą stację HBO "straszną firmą", po tym jak ujawniono, że właściciel tej płatnej telewizji, koncern AT&T, wspierał skrajnie prawicowy kanał One America News Network (OAN).

Prowadząc cotygodniowy program w HBO „Last Week Tonight with John Oliver”,  stwierdził, że zdaje sobie sprawę, iż jego związek z AT&T „jest trochę niezręczny”. "Robisz złe rzeczy i pogarszasz świat" - zwrócił się w kierunku pracodawcy. Do tej pory nikt jeszcze tak otwarcie przed kamerami nie występował przeciwko szefom jakiejkolwiek firmy, ale AT&T nie zamierza go karać.

Kanał OAN jest znany z podtrzymywania tez wygłaszanych przez byłego prezydenta Donalda Trumpa, w tym fałszywych teorii spiskowych na temat wyborów w 2020 roku. Opierając się na aktach sądowych, Reuters poinformował, że za uruchomieniem OAN w 2013 roku stali szefowie AT&T, którzy chcieli, aby oprócz Fox News na rynku powstała kolejna prawicowa sieć zdolna równoważyć w Stanach Zjednoczonych wpływy lewicowe. Aż 90 proc. przychodów kanału miało pochodzić z umów zawartych z należącymi do AT&T platformami telewizyjnymi, zwłaszcza z DirecTV.

John Oliver to brytyjski prezenter, komik i aktor. "Przegląd tygodnia z Johnem Oliverem" nadawany jest w HBO od 27 kwietnia 2014 roku.

(MAC, 14.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.