Dział: PRASA

Dodano: Październik 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W zarządzie Ruchu kolejny menedżer z Orlenu

Obecnie zarząd Ruchu, kontrolowanego przez Orlen, jest trzyosobowy (fot. Piotr Molecki/East News)

Kolejny menedżer Orlenu wszedł do zarządu Ruch SA. Członkiem zarządu kolportera został Rafał Bałazy.

"Powołanie Pana Rafała Bałazy do zarządu Ruch SA jest związane z dynamicznym rozwojem spółki" - przekonuje biuro prasowe Orlenu, większościowego akcjonariusza Ruchu.

Rafał Bałazy od kwietnia 2019 roku do końca września 2021 roku pracował jako prezes Orlen Baltics Retail i rozwijał sieć detaliczną na Litwie.

Obecnie zarząd Ruchu tworzą również Bartosz Bielak i oddelegowany czasowo z rady nadzorczej do wykonywania funkcji prezesa Łukasz Porażyński. 

Łukasz Porażyński od maja 2019 roku pracuje w Orlenie jako dyrektor ds. międzynarodowych synergii handlowych. Bartosz Bielak od połowy 2020 roku w Orlenie pełni funkcję eksperta w obszarze sprzedaży detalicznej.

W 2020 roku grupa kapitałowa Ruch SA, w porównaniu z 2019 rokiem, zmniejszyła przychody ze sprzedaży o 11,9 proc., do 611,9 mln zł. Grupa zanotowała 18,1 mln zł zysku netto wobec 56,8 mln zł straty rok wcześniej.

(KOZ, 14.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.