Dział: RADIO

Dodano: Październik 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio 357, Radio Nowy Świat i TOK FM przestały nadawać przez problemy techniczne

(fot. Jakub Kaminski/East News)

O przerwie technicznej poinformowano na fanpage'ach radiostacji. Po około 30 minutach przerwy w nadawaniu, wszystkie stacje wróciły do sieci. 

Jak wyjaśnili przedstawiciele Radia 357, przerwa w nadawaniu była następstwem problemów technicznych dostawcy usług streamingowych radiostacji. Problemy miały dotyczyć wszystkich firm korzystających z usług Revmy - greckiej firmy, która odpowiada również za usługi streamingowe Radia Nowy Świat. Paweł Sołtys, prezes Radia 357, wyjaśnił, że przerwa w nadawaniu nie wynikała z działań radiostacji, a była następstwem zewnętrznych problemów z serwerami. - Udało nam się wrócić online około godziny 10:21 po jakichś 35 minutach przerwy.

Redaktora naczelna Radio Nowy Świat, Magdalena Jethon, potwierdziła, że awaria wynikała z problemów dostawcy usług streamingowych.

Tok FM poinformował na swoim profilu na Twitterze, że awaria była wynikiem problemów OVH - francuskiego przedsiębiorstwa hostingowe.

Problemy techniczne nie miały wpływu na odsłuch podcastów, a jedynie na streaming audycji nadawanych na żywo przez radiostacje.

KAP

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.