Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Burmajster, naczelny "Motoru" i "Auto Moto", odchodzi z Bauera

Krzysztof Burmajster odchodzi z Wydawnictwa Bauer po 13 latach (screen www.interia.tv)

Krzysztof Burmajster, redaktor naczelny tygodnika "Motor" i miesięcznika "Auto Moto" Wydawnictwa Bauer, po 13 latach kierowania redakcją motoryzacyjną odchodzi z firmy. Od stycznia 2022 roku zastąpi go Wojciech Jurko.

Powody rozstania z Wydawnictwem Bauer nie są znane. Burmajster redaktorem naczelnym "Motoru" jest od 2008 roku, a funkcję tę pełnił już wcześniej - w latach 2003-2004. W 2010 roku przejął także kierowanie miesięcznikiem "Auto Moto". Obecnie jest także redaktorem naczelnym serwisu internetowego Wybór Kierowców, wydawanego przez firmę BGG Krzysztof Burmajster.

Od stycznia przyszłego roku redaktorem naczelnym "Motoru" i "Auto Moto" zostanie Wojciech Jurko, który od 11 lat pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Z Bauerem jest związany od 2003 roku. Wydawnictwo zapytane o ten wybór odpowiedziało, że nie komentuje zmian personalnych.

Średnia sprzedaż "Motoru" w lipcu br. wyniosła 52 906 egz., a "Auto Moto" - 25 188 egz. (dane: Polskie Badania Czytelnictwa).

(KRY, 12.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.