Dział: INTERNET

Dodano: Październik 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporterzy Outriders pokażą drogę migrantów do Europy

Relacje będą publikowane w mediach społecznościowych Outriders i na portalu Gazeta.pl (fot. materiały prasowe)

10 reporterów Outriders rozlokowanych w 7 krajach przygotuje relacje, pokazujące drogę migrantów, którzy chcą dotrzeć do Europy. 

Celem projektu #VisaToNowhere #WizaDonikąd jest pokazanie uchodźczego szlaku migrantów docierających do Unii Europejskiej przez Białoruś. 

Dziennikarze Outriders rozlokowani w siedmiu krajach, m.in. Libanie, Niemczech i Litwie, porozmawiają zarówno z tymi, którzy już przeszli drogę do Europy, jak i z tymi, którzy są w jej trakcie lub dopiero się do niej szykują. 

Relacje będą publikowane w mediach społecznościowych Outriders i na portalu Gazeta.pl. Finalny reportaż #VisaToNowhere #WizaDonikąd, którego premiera odbędzie się w piątek (15 października), będzie dostępny w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej i arabskiej.

Partnerem projektu jest Gazeta.pl

Outriders to serwis poświęcony sprawom międzynarodowym, ale skupiony bardziej na zagadnieniach społecznych niż politycznych. Działa jako spółka not for profit. Zespół Outriders otrzymał w 2017 roku Grand Press Digital za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

(BAE, 11.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.