Dział: RADIO

Dodano: Październik 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada programowa Polskiego Radia negatywnie o ramówce Trójki. Nawet Suski przeciw

- Moim zdaniem ramówka nie gwarantuje poprawy słuchalności - mówi Marek Suski (fot. Piotr Molecki/East News)

Rada programowa Polskiego Radia, również głosami polityków Prawa i Sprawiedliwości, negatywnie zaopiniowała nową ramówkę Programu III, która obowiązuje od poniedziałku.

Ramówką radiowej Trójki rada zajmowała się podczas piątkowego posiedzenia. Za jej negatywnym zaopiniowaniem zagłosowało sześciu członków: przewodniczący Marek Suski (wiceszef klubu PiS), Jakub Kowalski (radny PiS sejmiku województwa mazowieckiego), Renata Butryn (była posłanka PO), Piotr Apel (były poseł Kukiz'15), Andrzej Różański (były poseł SLD) i Tomasz Siwak (wiceprezes Enea ds. handlowych).

- Moim zdaniem ramówka nie gwarantuje poprawy słuchalności - mówi Marek Suski.

Zdaniem Renaty Butryn jest to kolejna ramówka, której brak wizji. - Nie wiadomo tak naprawdę, do jakiej grupy słuchaczy ma docierać, kogo ma zachęcić do słuchania i nie rokuje powrotu wiernych słuchaczy. Nie da się zastąpić osobowości radiowych i ich programów "eksperymentowaniem", wydłużaniem niektórych audycji, powierzaniem prowadzenia kilku audycji tej samej osobie i "dorabianiem" teorii, że Trójka staje się "nowoczesna" - wylicza Butryn.

Rada programowa Polskiego Radia tak samo postąpiła w kwietniu z poprzednią ramówką radiowej Trójki - również zaopiniowała ją negatywnie.

Wśród nowości w jesiennej ramówce Programu III znalazły się: audycja szefa redakcji muzycznej Łukasza Ciechańskiego "Przeboje Trójki" (w soboty o 19), "Nasza tonacja" (wśród gospodarzy również Ciechański; w dni powszednie od 12 do 13), sobotni magazyn międzynarodowy "Świat przed trzecią" (prowadzącym Witold Lazar) czy program publicystyczny "Kontrapunkt Trójki" z gośćmi i telefonicznym udziałem słuchaczy (o 11, ma zadebiutować później). Z kolei "Klub Trójki" wraca na swoją poprzednią porę, czyli na 21 (ostatnio o 22).

(KOZ, 11.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.