Dział: REKLAMA

Dodano: Październik 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Błażej Spychalski jednak w Orlenie. W tle wyciek e-maili ze skrzynki Dworczyka

Błażej Spychalski pracuje teraz w Orlenie (fot. Piotr Molecki/East News)

Błażej Spychalski, były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, rozpoczął pracę w PKN Orlen.

Sam Spychalski nie odpowiedział wczoraj na pytania "Pressu" dotyczące stanowiska w Orlenie. Jednak według Wyborcza.pl były sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP pracuje w drugim szeregu w hierarchii, jaka panuje w państwowym koncernie paliwowym. 

Spychalski pracę dla Andrzeja Dudy rzucił z końcem września. "Dzisiaj kończę pracę ministra, ale nadal będę wspierał Prezydenta jako społeczny doradca" - poinformował 30 września na Twitterze. W Kancelarii Prezydenta pracował trzy lata.

Spychalski nie podał wówczas powodów swojego odejścia, ale zaprzeczył pojawiającym się informacjom, że szykowana jest dla niego posada w zarządzie Orlenu. Spychalski miałby zastąpić Adama Buraka odpowiadającego za komunikację i marketing w spółce paliwowej, głównego stratega transakcji kupna Polska Press przez Orlen. Minister pisał wtedy: "Jestem trochę zaskoczony, dowiedziałem się dzisiaj, że zabiegam o posadę członka zarządu Orlenu. Dementuję - nie zabiegam" - stwierdził na Twitterze

Spychalski jest też bohaterem ujawnionych wczoraj przez Poufnarozmowa.com kolejnych e-maili. Z wpisu na stronie wynika, że Spychalski wysłał do Jarosława Kaczyńskiego list elektroniczny, w którym odradzał prezesowi PiS pomysł nominacji Daniela Milewskiego na przewodniczącego Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. "Daniel Milewski nazywa się Milewski Daniel George i urodził się w USA. Ma podwójne obywatelstwo, podobnie jak Radek Sikorski i pan Rostowski. Ponadto znalazłem zdjęcie, na którym pozuje na tle flagi USA" - informował Jarosława Kaczyńskiego

Opublikowana korespondencja Spychalskiego pochodzi z 29 października 2010 roku oraz z 23 marca 2011 roku. W pierwszym e-mailu pisał do Joachima Brudzińskiego i prosił wiceprezesa PiS, aby ten zgodził się użyczyć swojego wizerunku na ulotce wyborczej.

Przed pracą rzecznika prezydenta RP Spychalski był radnym w Tomaszowie Mazowieckim i pracował w zarządzie Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej. Karierę polityczną zaczynał w 2004 roku. Od 2011 do 2015 roku był asystentem posłów do Parlamentu Europejskiego: Konrada Szymańskiego, a następnie Janusza Wojciechowskiego.

(AMS, 08.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.