Dział: RADIO

Dodano: Październik 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Zachód i "Gazeta Lubuska" przypisały słowa Obajtka rzecznikowi województwa

Autorem wypowiedzi był w rzeczywistości Daniel Obajtek (fot. Piotr Molęcki/East News)

Publiczne Radio Zachód i należąca do Polska Press (czyli PKN Orlen) "Gazeta Lubuska" chciały udowodnić, że Maciej Stawiarski, nowy rzecznik zarządu województwa lubuskiego, jest hejterem. Na dowód opublikowały jednak zrzut ekranu z wypowiedzią Daniela Obajtka, prezesa Orlenu.

Radio Zachód informowało, że na koncie społecznościowym Stawiarskiego znajdują się wulgaryzmy i wyzwiska oraz nawoływanie do nienawiści. Aby to udowodnić, zamieściło wpisy Stawiarskiego. Problem w tym, że jeden z nich był autorstwa Daniela Obajtka.

Chodzi o jego wulgarne wypowiedzi, które wyciekły do mediów na początku roku. "Skur**syn. Ten ch** pier***ony, brudna pała" - powiedział Obajtek o swoim wuju, właścicielu firmy Elektroplast. Ten cytat zamieściło Radio Zachód, przypisując go Stawiarskiemu.

(08.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.