Dział: PRASA

Dodano: Październik 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Współpracownik Deutsche Welle aresztowany na Białorusi

Niemiecki nadawca będzie apelować o wypuszczenie swojego współpracownika (for. Grant Durr/Unsplash)

Współpracujący z niemieckim nadawcą Deutsche Welle operator Jahor Kamarouski został aresztowany w Mińsku. Postawiono mu zarzut popełnienia czynów chuligańskich, a w jego mieszkaniu przeprowadzono rewizję. Zatrzymano też dziennikarza "Komsomolskoj Prawdy na Białorusi".

Jak przekazał redakcji Deutsche Welle ojciec zatrzymanego, w mieszkaniu znaleziono przedmioty, które określono jako artykuły karne dotyczące "celowego zniszczenia lub uszkodzenia cudzego majątku", a także – "aktu terroryzmu". Białoruscy milicjanci skonfiskowali notebook, karty pamięci i legitymację prasową wystawioną przez DW. Operatorowi na razie nie postawiono zarzutów. 

Zatrzymany w sobotę dziennikarz "Komsomolskoj Prawdy na Białorusi" to Hienadz Mażejka, autor artykułu, po którym została zablokowana strona internetowa gazety. W artykule wypowiadali się znajomi Andreja Zelcera, zabitego podczas szturmu służb na jego mieszkanie, który wcześniej zastrzelił funkcjonariusza KGB.

(MAC, 04.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.