Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Raport z granicy" w TVP Info w 4 językach - także rosyjskim i arabskim

"Raport z granicy" ma być nadawany po polsku, angielsku, arabsku i rosyjsku (fot. Jakub Kamiński/East News)

TVP Info wprowadziło do ramówki program "Raport z granicy", który ma przedstawiać działania służb w pobliżu granicy polsko-białoruskiej.

Jak poinformował na Twitterze Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, magazyn "odsłoni kulisy hybrydowego ataku na Polskę".

"Raport z granicy" jest emitowany w TVP Info od 30 września - o 19.20 i 21.20. Wersja anglojęzyczna jest z kolei nadawana w paśmie nocnym, przeznaczonym dla widzów zagranicznych, a także w profilach w mediach społecznościowych TVP Info. Olechowski zapowiedział już wprowadzenie wersji arabskiej i rosyjskiej programu.

Dziennikarze nadal nie mogą relacjonować wydarzeń na terenie przygranicznym, gdzie od początku września obowiązuje stan wyjątkowy. Spotyka się to z protestami środowiska dziennikarskiego. Już wiadomo, że zakaz ten zostanie przedłużony o kolejne 60 dni. Prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział kilka dni temu, że zwróci się do Sejmu z takim wnioskiem.

(MNIE, 01.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.